BZ WBK – oferta kredytów dla firm

Bank Zachodni WBK S.A. powstał dzięki fuzji Banku Zachodniego S.A. z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym S.A. Miało to miejsce w 2001 roku. Od tego samego roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Prawie 95% udziałów w BZ WBK S.A posiada Banco Santander S.A. W 2013 roku Bank Zachodni WBK S.A. połączył się z Kredyt Bankiem. Na skutek fuzji powstał trzeci, co do wielkości pod względem aktywów bank w Polsce. Bank dysponuje obecnie około tysiącem placówek i obsługuje 3,5 miliona klientów. Oferta banku skierowana jest do szerokiego grona kredytobiorców.

Mamy tu do czynienia z produktami dla klientów indywidualnych jak i z produktami przeznaczonymi dla firm. Jeżeli chodzi o tą drugą grupę klientów warto poświęcić nieco uwagi ofercie kredytowej. Bank Zachodni WBK S.A. proponuje firmom kredyty na bieżącą działalność. W tym przypadku mamy do czynienia z kredytami obrotowymi, kredytami w rachunku bieżącym czy na przykład gwarancjami de minimis (z BGK). Inna grupa kredytów dla firm to kredyty inwestycyjne. Osoby chcące uruchomić własną firmę mogą w BZWBK otrzymać kredyt na rozpoczęcie działalności firmy.

W tym przypadku Bank Zachodni WBK S.A. oferuje kredyty na finansowanie inwestycji, kredyty pod hipotekę czy gwarancje bankowe. Bank ma w swojej ofercie również kredyty preferencyjne. Mowa tu o kredytach inwestycyjnych i klęskowych wspieranych przez ARiMR. Bank Zachodni WBK S.A oferuje również kredyty finansowane z EBI, czyli Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Dzięki takowemu wsparciu kredyty te są tańsze od zwykłych kredytów komercyjnych. Podobnie jest w przypadku wspominanych kredytów preferencyjnych wspieranych przez ARiMR.

Oficjalna stronawww.bzwbk.pl

Dodaj swoją opinię