Coraz więcej pożyczek w Provident

Pisaliśmy już o stosunkowo niedawnym wejściu na rynek finansowania firm lidera rynku pożyczek gotówkowych dla klientów indywidualnych, czyli firmy Provident. Jak przekonuje sam pożyczkodawca zainteresowanie tego typu ofertą wśród przedsiębiorców rośnie. Skłoniło to firmę do zwiększenia limitu pożyczek skierowanych do tego typu klientów. Dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów i Rynku w Provident Polska, Michał Kuchta mówi w wywiadzie dla portalu finansowego Bankier.pl:

“Zainteresowanie pożyczkami dla przedsiębiorców jest duże, miesięcznie udzielamy kilkuset takich pożyczek. Myślę, że to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę, że nie rozpoczęliśmy jeszcze intensywnych działań promocyjnych”.

Najnowsze dane zaprezentowane przez Provident wskazują, że po 5 miesiącach od wejścia na ten segment rynku wartość portfela pożyczek wynosi 4,5 miliona złotych. Liczba udzielonych pożyczek to 1400. Średnia wartość pożyczek udzielanych mikroprzedsiębiorstwom to 3200 złotych. W związku z tym Provident postanowił zwiększyć limit tego rodzaju zobowiązań do 10 tysięcy złotych.

Dodaj swoją opinię