Kredyty na bieżącą działalność

Kredyt na bieżącą działalność gospodarczą jest bardzo ważnym elementem w finansowaniu zewnętrznym firm i tym podobnych podmiotów. Na jaki kredyt mogą sobie pozwolić konkretne podmioty? Aby tego się dowiedzieć podzielmy firmy pod kątem stażu na rynku. Począwszy od podmiotów dopiero powstałych na firmach o ugruntowanej pozycji na rynku i długim stażu kończąc. Zacznijmy od nowych firm, których staż na rynku nie przekracza 6 miesięcy. Niestety tego typu firmy często mogą liczyć na stosunkowo niskie wsparcie kredytowe w ramach limitów w koncie.

Innym rozwiązaniem są kredyty “na start” oferowane przez część banków. Te oferty mogą być na prawdę atrakcyjne. Nawe omawiane firmy mogą starać się o kilkaset tysięcy złotych na bieżącą działalność. Przejdźmy teraz do kolejnej grupy przedsiębiorców, a dokładnie do tych, którzy od 6 do 12 miesięcy. Tu możemy mieć do czynienia z nieco większym wyborem zobowiązań. W tym wypadku możemy mieć do czynienia z atrakcyjnymi warunkami kredytowania i zobowiązaniami o wysokiej wartości, ale nie koniecznie dla wszystkich. Część banków szczególnie preferuje niektóre branże jak na przykład związane z prawem (adwokat, notariusz).

Następna grupa firm to te działające dłużej niż rok. Można powiedzieć, że są to firmy rozwinięte. Tu mamy do wyboru jeszcze więcej rozwiązań. Jednak najlepiej mają firmy prowadzące działalność kilka lat. Często po trzech latach nieprzerwanej działalności przedsiębiorca zyskuje dostęp do pełnej i bogatej oferty w praktycznie każdym banku.

Dodaj swoją opinię