Polski Program Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej (PolSEFF II)

W poniedziałek (11 sierpnia) Narodowy Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisał umowę z czterema bankami, które wezmą udział w drugiej edycji Polskiego Programu Finansowania Rozwoju Energii Zrównoważonej czyli PolSEFF II. Dzięki tej umowie banki zyskały prawo udzielania kredytów skierowanych do małych i średnich przedsiębiorstw. Z oferty będą mogły skorzystać przedsiębiorstwa zatrudniające poniżej 250 osób, których obrót roczny nie przekracza 50 milionów euro bądź dysponują one aktywami o wartości do 43 milionów euro.

Program będzie realizowany w oparciu o umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju. Jednym z banków biorących udział w programie jest BNP Paribas Bank Polska. Oto, co na ten temat miała do powiedzenia Teresa Matoga, dyrektor ds. Programów UE i Programów Publicznych w BNP Paribas:

“Program PolSEFF I spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród naszych klientów. Liczymy, że porozumienie zawarte z NFOŚiGW – inicjujące de facto drugą edycję Programu – okaże się równie owocne, przyczyniając się tym samym do rozwoju sektora MŚP, na którym szczególnie nam zależy. Od wielu lat konsekwentnie realizujemy strategię finansowania projektów unijnych dla MŚP, teraz ponownie możemy wesprzeć klientów finansowaniem projektów z zakresu oszczędności energii w ich firmach”. (Źródło: BNP Paribas Bank Polska, prnews.pl)

Dodaj swoją opinię