Kredyt odnawialny

Jednym z częstych wyborów podmiotów prowadzących działalność gospodarczą jest kredyt odnawialny. Czym więc tak na prawdę jest taki kredy? Jest to kredyt nieodłącznie związany z rachunkiem ROR (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy) lub rachunkiem bieżącym. W kontekście firm może to być konto firmowe. Kredyt odnawialny określany jest również, jako kredyt rewolwingowy. Umowa kredytowa określa dopuszczalny limit kredytu i termin, w którym można go wykorzystywać.

Jeżeli przedsiębiorca wypłaci z konta więcej środków niż ma na nim zgromadzone powoduje to automatyczne zaciągnięcie kredytu. Każda spłata całości lub części wykorzystanego limitu kredytowego powoduje jego odnowienie. Innymi słowy odnowiona zostaje wielkość potencjalnego kredytu do wartości salda przewidzianej w umowie z danym bankiem. Na rynku możemy spotkać oferty opiewające na kilka milionów złotych dostępnych w ramach właśnie kredytów rewolwingowych. Podstawową zaletą tego rodzaju zobowiązania jest to, iż może być ono wielokrotnie wykorzystywane w całości lub w części przez cały okres trwania umowy kredytowej.

Kredyty odnawialne są bardzo często wykorzystywane przez przedsiębiorców do finansowania bieżącej działalności. Gdy pojawia się potrzeba sfinansowania działań takich jak kupno towaru czy sfinansowanie innej transakcji kredyt odnawialny dostępny w rachunku może być znakomitym rozwiązaniem. Nie trzeba starać się o nowe zobowiązanie, wypełniać formularzy i czekać na decyzję kredytową. Można skorzystać z dostępnego w ramach kredytu rewolwingowego limitu.

Dodaj swoją opinię