Skąd kredyt dla start – upu?

Młodzi przedsiębiorcy, którzy dopiero wchodzą na rynek, mają niewielkie pole manewru, jeżeli chodzi o uzyskanie kredytu na rozruch nowego biznesu. Banki niechętnie udzielają kredytów i pożyczek początkującym, ponieważ wiąże się to z dużym ryzykiem. Większość nowo powstałych przedsiębiorstw, których staż nie przekracza jednego roku działalności, upada. Jednak coraz częściej banki i firmy pożyczkowe przygotowują specjalne oferty dla start–upów. Jednym z takich banków jest Idea Bank, który stworzył Kredyt na start + Rok bez ZUS. W ramach tej oferty młody przedsiębiorca może dostać nawet 100 tysięcy złotych.

Kredyt Biznes to z kolei propozycja Alior Banku. Jest to oferta 100 tysięcy złotych z bezpłatnym zabezpieczeniem Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Start–up może ubiegać się o kredyt również w BIZ Banku, który udziela od 20 do 100 tysięcy złotych. Kredytu na start w wysokości 10–15 tysięcy złotych udzieli też mBank.

Ofertę dla firm, które funkcjonują na rynku od kilku miesięcy i mogą poświadczyć to choć jednym opłaconym przez kontrahenta rachunkiem, przygotował Bank Pekao SA. Jest to kredyt obrotowy z poręczeniem EFI. A ING Bank Śląski proponuje kredyt w wysokości od 2 do 10 tysięcy złotych.

Dodaj swoją opinię