Dopłaty unijne do zakupu samochodu

Toyoty i Deutsche Bank nawiązały współpracę do tej pory niespotykaną na naszym rynku. Dzięki niej małe oraz średnie przedsiębiorstwa będą mogły skorzystać z dopłat unijnych do zakupu samochodów. Chodzi tu o auta emitujące o 20% mniej dwutlenku węgla w porównaniu do samochodów dotychczas posiadanych przez daną firmę. Każda firma, która kupi samochód marki Toyotę lub Lexusa spełniający powyższe warunki emisji dwutlenku węgla, a przy zakupie skorzysta z kredytu w Deutsche Banku otrzyma bezzwrotną dopłatę w wysokości 9% zaciągniętego zobowiązania.

Fundusz na ten cel został przewidziany na 40 milionów euro. Według szacunków ma to pozwolić na dofinansowanie zakupu około dwóch tysięcy samochodów. Tak na temat wypowiada się Paweł Dziekoński, Dyrektor Departamentu produktów Kredytowych w Deutsche Bank Polska:

“Z punktu widzenia przedsiębiorcy decydujące w ramach współpracy Deutsche Bank i Toyoty są korzyści z możliwości zakupu auta w kredycie z grantem ze środków Unii Europejskiej i preferencyjnym oprocentowaniem w porównaniu z typowym finansowaniem leasingu auta. Kredyt z dopłatą jest, więc finansowo korzystniejszy, a grant i oszczędność na odsetkach przewyższają korzyści z tarczy podatkowej leasingu.” (Źródło: prnews.pl)

Dodaj swoją opinię