Obrotomierz – kredyt firmowy od Idea Bank

Obrotomierz to serwis internetowy przygotowany przez Idea Bank, który umożliwia przedsiębiorcom uzyskanie decyzji kredytowej drogą online, bez konieczności wizyty w placówce banku. Oferta dostępna w Obrotomierzu skierowana jest do przedsiębiorców prowadzących indywidualną działalność gospodarczą. Serwis Idea Banku umożliwia skorzystanie z trzech rozwiązań kredytowych: kredytu obrotowego, kredytu w rachunku bieżącym i kredytu w ramach karty kredytowej.


Obrotomierz Idea Bank to:
 • Kredyt Obrotowy Ratalny – minimalna kwota kredytu to 1 tysiąc zł, a maksymalna wartość kredytu to 250 tysięcy zł – bez zabezpieczenia. Maksymalny okres kredytowania do 10 lat. Klient ma do wyboru raty równe lub malejące. Na oprocentowanie składa się aktualna marża banku i WIBOR 12. Prowizja od udzielenia kredytu ustalana jest indywidualnie. Przy kredycie zaciąganym na warunkach normalnych (poza serwisem Obrotomierz) wartość kredytu może wzrosnąć do 1,5 miliona zł (wymagane zabezpieczenia).
 • Limit w Rachunku Bieżącym – minimalna wartość dostępnego kredytu to 1 tysiąc zł, maksymalna to 250 tysięcy zł – bez zabezpieczenia. Maksymalny okres kredytowania do 12 miesięcy (limit odnawiany co rok). Na oprocentowanie kredytu składa się aktualna marża Idea Banku i WIBOR 12. Prowizja od udzielenia kredytu ustalana jest z przedsiębiorcą indywidualnie. Kredyt poza serwisem Obrotomierz może wnosić nawet 1,5 miliona zł, ale wymagane są dodatkowe formalności i zabezpieczenia.
 • Karta Kredytowa – minimalny limit kredytowy to 1 tysiąc zł, a maksymalny to 50 tysięcy zł. Okres kredytowania to 36 miesięcy z możliwością przedłużenia. Karta wydawana jest za darmo. Opłata za obsługę karty to również 0 zł pod warunkiem miesięcznych transakcji na minimum 300 zł (w przeciwnym razie koszt miesięczny obsługi karty to 4,99 zł). Okres bezodsetkowy to 60 dni. Minimalna spłata kredytu to 3% (minimum 15 zł) sumy operacji oraz opłat, prowizji i odsetek od wykorzystanego limitu. Bank pobiera następujące opłaty:
  • 3% nie mniej niż 5 zł – opłata za wypłatę środków z bankomatu w kraju
  • 3% nie mniej niż 10 zł – opłata za wypłatę środków z bankomatu za granicą
  • 2,5% od kwoty przelewu – opłata za przelew z rachunku karty
  • 15,99% – oprocentowanie transakcji gotówkowych i bezgotówkowych
  • pozostałe prowizje i opłaty bank podaje w aktualnych tabelach opłat i prowizji

Cechy charakterystyczne serwisu Obrotomierz

Obrotomierz zapewnia szybki dostęp do pieniędzy dzięki możliwości załatwienia wszelkich formalności drogą online. Aby rozpocząć korzystanie z serwisu należy się w nim zarejestrować podając podstawowe dane klienta i jego firmy. Wniosek kredytowy można wypełnić i wysłać drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu. Decyzja kredytowa może być wydana nawet w 5 minut.

Kredytobiorca pobiera swoją historię rachunków bankowych i przekazuje bankowi. Stanowi to podstawę do określenia zdolności kredytowej. Proces może być automatyczny, wystarczy że zarejestrowany w serwisie Obrotomierz klient zaloguje się w swoim banku. Jednocześnie Idea Bank gwarantuje bezpieczeństwo danych osobowych (login i hasło do konta bankowego pozostają wyłącznie do wiedzy i dyspozycji klienta).

Liczba opinii: 1

 1. Dan pisze:

  Zapomnieliscie podac ze gwarancja jest ubezpieczenie w wys.1% mies. Jezeli bierze sie 200000 to co miesiac oprocz rat kredytu trzeba placic 2000 za niby ubezpieczenie. TO WYŁUDZANIE!!!

Dodaj swoją opinię