Citi Handlowy – oferta kredytów dla firm

Citi Handlowy powstał w 2001 roku z połączenia Banku Handlowego w Warszawie S.A. i Citibank (Poland) S.A. Dziś stanowi integralną część grupy Citi. Jest to jedna z największych instytucji finansowych na świecie. Grupa prowadzi ponad 200 milionów rachunków i działa w ponad 160 krajach oraz jurysdykcjach. Citi prowadzi działalność dwie główne jednostki operacyjne: Citicorp oraz Citi Holdings. Citi Handlowy jest bankiem uniwersalnym. W jego ofercie znajdziemy produkty dla klientów indywidualnych, małych firm, przedsiębiorstw jak i klientów korporacyjnych.

W ramach oferty bankowej skierowanej właśnie do przedsiębiorstw możemy dwa typy pakietów produktów i usług. Pierwszy to produkty i usługi skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw. W tym przypadku na szczególną uwagę zasługują ciekawe rozwiązania związane z finansowaniem. Mowa tu na przykład o kredytach w rachunku bieżącym czy kredytach płatniczych. Bardzo ważnym elementem, jeżeli chodzi o finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw są również gwarancje bankowe. Kolejnym ważnym produktem Citi Banku jest kredyt na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej (jednoosobowej lub w formie spółki).

Przejdźmy teraz do oferty finansowania skierowanej do klientów korporacyjnych. Mamy tu do czynienia z takimi ofertami jak finansowanie dystrybutorów, factoring, kredytami handlowymi czy gwarancjami de minimis. Warto również w tym kontekście zwrócić uwagę na takie elementy oferty finansowania jak dyskonto weksli oraz produkty związane z instrumentami rynku finansowego. Nie można również zapominać o dotacjach unijnych dla przedsiębiorstw. Jest, więc, w czym wybierać.

Oficjalna strona www.citibank.pl

Dodaj swoją opinię