BGŻ – kredyty dla firm

Historia Banku Gospodarki Żywnościowej sięga 1919 roku. Obecnie BGŻ należy do grupy Rabobank. Jest to jedna z największych grup finansowych na świecie. Banku Gospodarki Żywnościowej dysponuje siecią ponad 400 oddziałów. Udostępnia również ponad 4 tysiące bankomatów należących zarówno do banku jak i do jego partnerów biznesowych. Swoje usługi udostępnia również za pośrednictwem nowoczesnych rozwiązań technologicznych. W swojej działalności specjalizuje się w finansowaniu gospodarki żywnościowej, rolnictwa oraz infrastruktury regionalnej.

Oferta Banku Gospodarki Żywnościowej to między innymi szereg produktów finansowych związanych z przedsiębiorczością. Możemy tu wyróżnić produkty skierowane do małych i średnich przedsiębiorstw oraz te skierowane do wielkich korporacji. W przypadku małych i średnich przedsiębiorstw na uwagę zasługują różne formy finansowania. Mowa tu na przykład o kredytach na działalność bieżącą. Poza tym warto zwrócić uwagę na kredyty związane z działalnością inwestycyjną (kredyty inwestycyjne) czy pożyczki na pilne wydatki. Istotną ofertą banku BGŻ są kredyty na uruchomienie działalności gospodarczej, czyli środki na rozpoczęcie biznesu. Oferta Banku Gospodarki Żywnościowej to również kredyty dotowane z różnych funduszy.

Mowa tu na przykład o kredytach przeznaczonych na finansowanie budowy elektrowni wiatrowych oraz instalacji do wytwarzania energii elektrycznej bądź energii cieplnej z biomasy i biogazu. Podobnie wygląda również oferta skierowana do klientów korporacyjnych. W tym przypadku możemy mieć do czynienia z nieco inni zasadami oraz wyższymi kwotami kredytów. Na koniec warto również wspomnieć o tak zwanych gwarancjach de minimis BGK które również znajdują się w ofercie banku.

Oficjalna stronawww.bgz.pl

Dodaj swoją opinię